Leczenie Urologiczne u Dzieci

W przypadku chłopców, wady wrodzone dotyczą głównie narządów płciowych i układu moczowego. Ważne w tych przypadkach jest to, by leczenie nastąpiło, jak najwcześniej. Wiele wad wrodzonych, można bowiem operować już w pierwszych tygodniach życia dziecka. Dotyczy to takich wad, jak spodziectwohttp://urologdzieciecy.com/rr,1,spodziectwo.html które wymaga najczęściej leczenia etapowego. Ważne jest zatem, by leczenie zostało rozpoczęte jak najwcześniej, tak by było ono jak najmniej obciążające dla dziecka. Im starsze dziecko, tym gorzej znosi wszelkie ingerencje w tak intymne części ciała. W dodatku, że często wiąże się to z zakładaniem cewnika, zmianami opatrunków.

U starszych dzieci, takie zabiegi mogą prowadzić do poważnych zaburzeń. Szczególnie, że często leczenie spodziectwa powiązane jest z występowaniem powikłań, takich jak np. stulejka http://mojlekarz.eu/rr,29,stulejka.html . Zaczynając leczenie w pierwszych tygodniach życia dziecka, sprawiamy, że może się ono zakończyć na tyle wcześnie, że dziecko nic z pobytów w szpitalu, nie będzie pamiętało. Dziecko nie będzie miało więc traumy, a zatem leczenie w żaden sposób nie wpłynie na jego dorosłe życie. U dzieci leczonych w wieku kilku lat, gdzie te wspomnienia pozostają, często dochodzi do problemów w życiu dorosłym. Są to problemy z bliskością i życiem seksualnym. Takie osoby są bardziej zamknięte w sobie i wycofane a seks kojarzy im się z przeżyciami z dzieciństwa.

To, czy dziecko może być leczone już w niemowlęctwie, zdecydować może oczywiście jedynie urolog dziecięcy. Diagnozę najczęściej słyszymy w pierwszych godzinach po porodzie, warto więc nie zwlekać z konsultacją u specjalisty. To on określi czy wada potrzebuje specjalistycznego leczenia, jeśli tak, to jakiego. To lekarz zasugeruje, kiedy najlepiej rozpocząć leczenie. Tu jednak trzeba wziąć pod uwagę, że dawniej lekarze wstrzymywali się z operacjami do czasu aż dziecko ukończy trzy lata. Możemy trafić na lekarza, który preferuje owe dawne spojrzenie na leczenie. Jeśli powie, że trzeba czekać, dobrym wyjściem jest poszukanie dodatkowej konsultacji.

spodziectwo czytaj więcej