Spoty Reklamowe przy użyciu Drona

W obecnych czasach zdjęcia plenerowe najczęściej kręcone są za pośrednictwem kamer umieszczonych na dronach. Coraz częściej kręcone są tak również spoty reklamowe. Dlaczego jest to obecnie tak popularne rozwiązanie? Głównie chodzi tu o fakt, że tak jest po prostu prościej, często taniej a przy tym efekt jest naprawdę imponujący.

Przede wszystkim o popularności nagrań za pośrednictwem dronów decydują same parametry tych urządzeń. Dron może wznieść się na wysokość około 500m, co umożliwia kręcenie ujęć z tzw. lotu ptaka. Ponadto można uzbroić go w odpowiedniej wydajności mikrofony kierunkowe co pozwala na nagrywanie z bliskiej odległości i łącznie z utrwalaniem na taśmie głosu osób występujących w spocie.

Za popularnością dronów przemawia również fakt, że umożliwiają nagrywanie nie tylko bardziej stacjonarne, w jednym miejscu, lecz nagrywanie obiektów przemieszczających się nawet ze znaczną prędkością. Możliwe jest więc nagrywanie np. osób jadących na motorze lub jadącego samochodu. Drony zapewniają więc duże możliwości nagrywania spotów reklamowych z różnych ujęć, w różnych warunkach a koszty pozyskania takiego materiału są dużo tańsze niż nagrywanie przy użyciu tradycyjnych metod.

Spoty Reklamowe z Drona

Jednak nie tylko obniżenie kosztów tu decyduje, nagrywanie w ten sposób jest po prostu łatwiejsze nawet pod względem logistycznym. Nie trzeba już tak licznej ekipy technicznej, łatwiejsze jest więc uzyskanie różnego rodzaju pozwoleń na nagrywanie w miejscach, gdzie takie pozwolenia są konieczne. Skąd takie różnice? Przede wszystkim nagrywanie z drona wymaga operatora, który takim dronem steruje, ekipy nagrywanej oraz reżysera i pomocnika ewentualnie po prostu operator nagrywa według wskazówek scenariusza przygotowanego wcześniej. Nie trzeba wynajmować śmigłowca do ujęć z góry czy ekipy operatorskiej z kamerą na szynach oraz platform do nagrywania obiektów w ruchu.

Podsumowując, spoty reklamowe z drona mają mnóstwo zalet, nie dziwi więc tak ich duża popularność. Czy z czasem reklamy i spoty telewizyjne będą nagrywane już wyłącznie za pośrednictwem dronów? Bardzo możliwe. Naukowcy wciąż pracują nad urządzeniami tego typu o większym zasięgu i możliwościach. Z czasem może się zatem okazać, że cała ekipa filmowa będzie się składać jedynie z operatora dronów.