Wycieczka do Częstochowy

W Polsce jest wiele miejsc wartych odwiedzenia lecz z całą pewnością jednym z najważniejszych miast jest Częstochowa, a dokładniej wzgórze jasnogórskie. Ma ono szczególne znaczenie dla każdego katolika. W Kaplicy Matki Boskiej znajduje się cudowny obraz Maryi z dzieciątkiem. Obraz ten zgodnie z legendą został namalowany na stole, przy którym wieczerzała święta rodzina.

Autorem tego obrazu w myśl legendy jest święty Łukasz. Jak zorganizować wycieczkę dla większej grupy? Będąc w Krakowie koniecznie zapoznaj się z ofertą www.transkrakow.pl. W ofercie są właśnie wycieczki do Częstochowy. Zaletą oferty jest to, że grupa stale jest pod opieką kierowcy, zaś pojazd jest dostosowany do liczby pasażerów. Są to różne modele takich marek jak Mercedes i MAN. Dzięki temu podróż jest naprawdę przyjemnym doświadczeniem. Same zwiedzanie trwa około 1,5 godziny. W tym czasie można zwiedzić Bazylikę, Kaplicę a także Arsenał, Skarbiec, Salę Rycerską. Można zamówić wycieczkę połączoną ze zwiedzaniem z przewodnikiem, lub z możliwością samodzielnego zwiedzania.

Cała wycieczka trwa około 8 godzin, w zależności od indywidualnych ustaleń. Wiele grup po zwiedzaniu robi sobie przerwę na odpoczynek i obiad a dopiero później na powrót do Krakowa. Sam przejazd z Częstochowy do Krakowa sam w sobie jest atrakcją. Cała Polska jest urokliwa, lecz Małopolska ma szczególny klimat. Tak zorganizowana wycieczka jest dobrym pomysłem na wycieczkę integracyjną dla pracowników lub gości z zagranicy. Wielu biznesmenów ceni sobie współpracę z przedsiębiorcami, którzy cenią kulturę i historię swojego kraju. Warto więc pokazać, że Polacy mają czym się pochwalić i ważne są dla nich ich korzenie. Wzgórze Jasnogórskie jest ciekawe zresztą również z perspektywy historii sztuki, nie tylko chrześcijańskich tradycji.