Kasetony, Szyldy i Tablice Reklamowe

Podświetlane reklamy kojarzyły się do niedawna jedynie z rozświetlonym Las Vegas, dziś widzimy je na ulicach Polskich miast. Co sprawia, że są tak atrakcyjną formą promowania sklepu, salonu czy określonej oferty? Działa tu przede wszystkim nasza podświadomość. Lubimy wszystko co kolorowe, błyszczące i przykuwające uwagę.

Prowadząc sklep czy zakład usługowy przy mniej lub bardziej ruchliwej ulicy inwestując w podświetlany kaseton dość szybko odczujesz wzrost obrotów. Za dnia dobrze widoczna jest reklama stateczna, np. oklejenie witryny. W pochmurny dzień czy po zapadnięciu zmroku już tylko ciekawa, podświetlona reklama może zwrócić uwagę klienta. Może być to szyld z nazwą i drobną grafiką lub podświetlany napis z nazwą działalności. Świecące kasetony pozwalają na bardziej drobiazgowe przedstawienie oferty, gdy sama nazwa firmy może nieść w sobie zbyt mało informacji. Podświetlane kasetony w różnych kształtach to również doskonały element wystroju wnętrza biura, sklepu czy restauracji. Tworzą unikalny klimat a jednocześnie są nośnikiem dodatkowych informacji o firmie czy jej aktualnej ofercie. Kasetony świetlne podzielić można na jedno lub dwustronne a dodatkowo dzieli się je również na kasetony świetlne z licem z plexi lub poliwęglanu, kasetony świetlne frezowane z dibonu oraz kasetony reklamowe o nietypowym kształcie.

Pierwszy rodzaj kasetonów wykonywane są z mocnych profili aluminiowych a lico w niewielkoformatowych wykonuje się z plexi a przy kasetonach powyżej 3 m z poliwęglanu komorowego. Grafika nanoszona jest albo poprzez oklejanie specjalną folią z nadrukiem, albo w wyniku ploterowego cięcia. Ewentualnie druk jest nanoszony w technologii druku solwentowego. Bardziej trwała i estetyczna jest konstrukcja z płyt kompozytowych typu dibond. Ten drugi rodzaj kasetonów świetlnych daje lepsze efekty wizualne. Boki są zaginane więc czoło kasetonu jak i jego rant ma taki sam kolor. Lico kasetonu wykonywane jest z kilku warstw plexi o różnych grubościach i kształtach. Ostatni rodzaj kasetonów jest odpowiedni wszędzie tam, gdzie potrzeba niestandardowych rozwiązań.

Możliwości zastosowania świetlnych reklam są duże i warto po nie sięgać. Sprawdzają się do tworzenia reklam, która widoczne są zarówno za dnia, jak i wieczorami czy w nocy. W ten sposób z ofertą można dotrzeć do szerszego grona docelowych odbiorców.