Letnia Moda Męska

Letnia moda męska w naszym kraju jest dość kontrowersyjna. Panowie i to w różnym wieku stawiają latem bowiem bardziej na wygodę niż modę z czego wychodzą różne, dziwne czasem kombinacje. Najbardziej osławione są skarpetki łączone w połączeniu z klapkami czy sandałami. Niektórzy potrafią założyć skarpetki nawet do japonek, chociaż mogłoby się wydawać, że jest to niewykonalne. Nie brakuje również takich połączeń również w eleganckich strojach, gdzie panowie wełniane krawaty łączą z letnimi garniturami czy letnią koszulą i marynarką sportową.

Innym „ciekawym” letnim zestawem są grube, zimowe skarpety zakładane do letniego obuwia, a nawet do letniego garnituru z cienkiego materiału. Myślicie, że takie rzeczy przydarzają się osobom, które na co dzień nie noszą takich strojów? Jesteście w ogromnym błędzie. Takie wpadki przydarzają się nawet osobom, które ogólnie raczej dobrze orientują się w modzie męskiej.

Jak zatem ubierać się latem, by nie popełniać takich błędów? Po pierwsze, raz na zawsze warto przyswoić sobie, że skarpetki zakładać można do trampek a nie do klapek czy sandałek! To naprawdę źle wygląda, nawet jeżeli niektórym panom jest tak po prostu wygodnie. Po drugie, krawat męski powinien pod względem grubości materiału powinien być zbliżony do grubości materiału marynarki czy garnituru a także koszuli. Wełniane krawaty nosi się zimą i jesienią, latem i wiosną nosi się krawaty lniane lub jedwabne. Latem warto za to eksperymentować z kolorami. Ubierać się w jaśniejsze barwy, trochę odważniej je ze sobą zestawiać. Warto sięgać wtedy również po dodatki takie jak np. apaszki. Tak, to obecnie bardzo ciekawy męski dodatek do modnych stylizacji. Dziś modny mężczyzna, to taki, który nie boi się eksperymentować.