Parquet wood flooring – modny styl retro.

W ostatnich latach obserwujemy powrót mody na aranżowanie mieszkań i wyposażanie ich w stylu retro. Projektanci inspirację czerpią z dawnych lat i minionych epok. Coraz częściej otaczamy się meblami i wyposażeniem, które są stylizowane na sprzęty sprzed kilku wieków, np. z epoki baroku.

Jednym z podstawowych elementów nadającym wnętrzu odpowiedniego klimatu w stylu retro są przede wszystkim drewniane podłogi tzw. wood flooring. Można powiedzieć, ze podłogi drewniane przeżywają obecnie swoją drugą młodość. Drewniana podłoga nadaje wnętrzu klasycznego wyglądu i stanowi niezbędny element pomieszczeń urządzanych w starodawnym stylu. W chwili obecnej podłogi drewniane typu np.: parquet wood flooring lub hardwood flooring są postrzegane, jako element świadczący o zamożności i dobrym smaku właściciela domu. Ponadto podłogi drewniane charakteryzują się bardzo eleganckim, klasycznym wyglądem, który nadaje pomieszczeniu naturalnego, miłego ciepła i elegancji.

Moda na podłogi drewniane wymusiła wzmożoną produkcję tego typu komponentów. Na wysokości zadania stają producenci, dlatego też rynek obfituje w szeroki wachlarz rozwiązań w zakresie podłóg z drewna. Poza parquet wood flooring do najciekawszych rozwiązań możemy zaliczyć również podłogi oak wood flooring oraz podłogi typu walnut flooring, jak również white oak flooring. Producenci podłóg i sklepy zatrudniają specjalnych doradców, którzy pomagają klientom dobrać odpowiednią fakturę i kolor podłogi, tak aby pasowała do wnętrza domu, mieszkania czy pomieszczenia biurowego. Istotne jest bowiem, aby podłogi dobierać do wielkości i przeznaczenia pomieszczenia, w którym zamierzamy je zainstalować.

Ważnym elementem mającym duży wpływ na popularność podłóg drewnianych ma również fakt, że cechuje ich niezwykła trwałość. Przy zastosowaniu odpowiedniej konserwacji parquet wood flooring może przetrwać w dobrym stanie nawet przez dziesiątki lat.Reasumując, bez względu na to czy zdecydujemy się na podłogę typu parquet wood flooring, czy też na inną np.walnut flooring, warto ulec tej modzie, bowiem powierzchnie drewniane to inwestycja, która będzie cieszyła nas przez długie lata.